CIK FOTOEPILĀCIJAS PROCEDŪRAS BŪS VAJADZĪGAS, LAI LIKVIDĒTU NEVĒLAMOS MATIŅUS?

CIK FOTOEPILĀCIJAS PROCEDŪRAS BŪS VAJADZĪGAS, LAI LIKVIDĒTU NEVĒLAMOS MATIŅUS?

Vai kādreiz esat domājuši par to, cik ilgi darbojaties ar skuvekļa asmeni? Parēķināsim: ja matiņus skujat trīs reizes nedēļā, divdesmit piecu gadu laikā to darāt 3900 reizes.

Neticami daudz! Bet ja matiņi ataug ātrāk? Vēl vairāk!

Patiesība ir tāda: ja jums nepatīk matiņi, kas klāj ķermeni, atbrīvošanās no tiem var kļūt par īstu izaicinājumu. Vasks dedzina, skuveklis sagriež un kairina ādu, pēc matiņu izraušanas tie ieaug zem ādas, un tad no tiem atbrīvoties kļūst vēl grūtāk. Bet visnepatīkamākais – lai cik reizes un kādas metodes pielietotu, ķermeņa matiņi ataug ātrāk, nekā cerējāt.

Tāpēc jāsāk aizdomāties: kā gan meitenes vienreiz un uz visiem laikiem atbrīvojas no matiņiem?

Atbilde: Fotoepilācija vai epilācija ar lāzeru.

Fotoepilācija ir neinvazīva kosmētiskā procedūra, kas pēdējās desmitgades laikā ir kļuvusi neticami populāra. Procedūra palīdz droši un efektīvi noņemt nevēlamos matiņus, taču, lai sasniegtu redzamu rezultātu, būs vajadzīgs nedaudz pacietības un laika. Lasiet tālāk, lai uzzinātu – cik daudz?

VISS PAR FOTOEPILĀCIJU

Fotoepilācijā tiek izmantota progresīva tehnoloģija, lai identificētu matiņu folikulu dziļi ādā. Tā kā matiņa folikuls ir tieši atbildīgs par matiņa augšanu, to iznīcināšana palīdzēs atbrīvoties no matiņiem.

KĀ DARBOJAS FOTOEPILĀCIJA?

Medicīniskās klases lāzeri ar īsiem impulsiem izstaro ļoti fokusētu gaismas staru. Šie spēcīgie lāzeri ir jutīgi pret krāsu, tāpēc gaismu piesaista jūsu matiņu pigments (melanīns). Kad jūsu matiņi absorbē lāzera gaismu, tā pārvēršas siltumā. Tad karstums sabojā matiņa folikulu, lai matiņš nevarētu ataugt.

VAI TAS IR DROŠI?

Pilnīgi. Pirmais lāzers matiņu likvidēšanai tika izstrādāts pagājušā gadsimta sešdesmito gadu beigās. Kopš tā laika lāzera gaismas tehnoloģija ir nogājusi ļoti garu ceļu un tiešām ir daudz drošāka salīdzinājumā ar citiem veidiem, kā noņemt nevēlamos matiņus. Padomājiet par to: jūs neriskējat sagriezties ar skuvekli vai apdedzināt ādu ar karstu vasku. Nav kaitīgu ķīmisku vielu, kas kairina ādu, kā, piemēram, lietojot depilācijas krēmu, un atšķirībā no matiņu izraušanas likvidēšana ar lāzeru neradīs diskomfortu, kā tas notiek, izraujot katru atsevišķo matiņu. Matiņu likvidēšana ar lāzeru ir neinvazīva, un nav vajadzīgs laiks atlabšanai. Pēc katra lāzera seansa jūs varat tūlīt atgriezties darbā un atsākt parastās aktivitātes.

VAI FOTOEPILĀCIJAI IR BLAKUSPARĀDĪBAS?

Matiņu likvidēšana ar fotoepilatoru ir drošs veids, kā noņemt nevēlamos matiņus, taču var būt dažas nelielas blakusparādības.

Apsārtums un kairinājums. Matu likvidēšana var izraisīt īslaicīgu ādas apsārtumu un kairinājumu. Jūs varat arī pamanīt nelielu pietūkumu apstrādātajā zonā. Tomēr to izpausmes ir nelielas. Faktiski tie bieži vien ir tie paši efekti, kurus jūs varat pamanīt pēc cita veida matiņu likvidēšanas, piemēram, vaksācijas, un parasti izzūd jau dažu stundu laikā.

Pigmentācijas izmaiņas. Pēc procedūrām jūs varat pamanīt nedaudz gaišāku vai tumšāku ādu. Ja jums ir tumša āda, jums, visticamāk, būs gaišāki plankumi, bet cilvēkiem ar gaišu ādu var būt tumšāki plankumi. Tomēr, tāpat kā ādas kairinājums, šīs izmaiņas ir īslaicīgas un parasti nerada lielas problēmas.

Visām matiņu likvidēšanas metodēm ir blakusparādības, taču pēc fotoepilācijas vai lāzera tās parasti izzūd jau pēc dažām stundām. Pēc skūšanas vai vaksācijas noskūtie vai ieaugušie matiņi var kairināt nedēļu vai divas, līdz tas pilnībā pāriet.

CIK SESIJAS BŪS VAJADZĪGAS?

Ikviens cilvēks ir unikāls un tiem ar atšķirīgu matiņu daudzumu, kas aug dažādos tempos. Lai atbrīvotos no visiem nevēlamajiem matiņiem noteiktā zonā, ir nepieciešamas vairākas sesijas atbilstoši matiņu augšanas cikliem. Fotoepilācijai nepieciešamo sesiju skaits katram cilvēkam būs atšķirīgs.

Lai patiesi saprastu, kāpēc jums nepieciešami vairāki ārstēšanas seansi, ir svarīgi izprast matiņu augšanas ciklus.

DAŽĀDI MATIŅU AUGŠANAS POSMI

Anagēns ir aktīvas matiņu augšanas stadija, kas ilgst vairāk nekā 2 gadus, šajā fāzē matiņi ir redzami virs ādas virsmas

Katagēns ir starpposms, kas ilgst no dažām nedēļām līdz vairākiem mēnešiem. Šajā posmā matiņu augšana pamazām palēninās, un galu galā tie pārstāj augt. Šajā fāzē matiņi pāriet no aktīvās augšanas uz miera stāvokli.

Telogēns ir atpūtas posms, kurā matiņu folikuli gatavojas atgriezties sākotnējā anagēna stadijā. Mati šajā fāzē ir neaktīvi un paliek ādā. Telogēna fāze ilgst no dažām nedēļām līdz vairākiem mēnešiem, šajā laikā vecie matiņi izkrīt un dod vietu jauniem, kuri izaugs anagēna fāzē.

Katrs folikuls izaudzē aptuveni 25–27 matiņus, un viena matiņa “dzīve” ilgst no 2 līdz 5 gadiem. Tā kā ikviens matiņš aug pēc “individuāla plāna”, dažādi matiņi vienlaikus ir dažādos augšanas cikla posmos.

matiņu likvidēšanas lāzera seanss ir efektīvs tikai matiņu likvidēšanai aktīvās augšanas fāzē – anagēnā. Tāpēc, lai efektīvi atbrīvotos no nevēlamiem matiņiem, nepieciešamas vairākas sesijas. Pēc pirmā seansa nākamā procedūra būs jāgaida vairākas nedēļas. Šajā laikā jauna matiņu grupa nonāks anagēna aktīvajā fāzē, kur tos var ietekmēt. Šis process un gaidīšana, kamēr citas matiņu grupas nonāks anagēna fāzē, tiks atkārtots tik ilgi, līdz jūs būsiet apmierināti ar rezultātiem.

Labi, tad cik matiņu likvidēšanas procedūras ir nepieciešamas, lai matiņus noņemtu uz visiem laikiem?

Atkarībā no zonas, kuru vēlaties apstrādāt, un no tā, kā aug jūsu matiņi, lielākā daļa cilvēku iegūst vēlamos rezultātus pēc sešām līdz astoņām matiņu likvidēšanas lāzera procedūrām. Kad būs pabeigtas visas lāzera sesijas, jūs varat pamanīt nelielu matiņu augšanu, taču redzēsiet, ka matiņi nav tik tumši vai biezi un ir mazāk pamanāmi kā iepriekš. Var būt vajadzīgas atkārtotas sesijas vienu vai divas reizes gadā, lai jūsu folikuli neatjaunotos un matiņi atkal nesāk augt.

NOBEIGUMĀ

Tiem, kas vairs nekad nevēlas darboties ar skuvekli, vaska strēmelēm vai “smaržīgajiem” depilācijas krēmiem, fotoepilators ir lieliska izvēle.

Turklāt tagad tādas lāzera ierīces kā IPL fotoepilators ir pieejamas par ikvienam pieņemamu cenu! Piedāvājam lieliskas atlaides un 2 gadu garantiju!